Ga naar de inhoud

Sumi-e workshop bij Batsu in Groningen

Op een stralende dag reden Bas en ik naar Groningen waar in de Japanse winkel BATSU Astrid een workshop sumi-e gaf. Zoals gebruikelijk stond ook hier alles keurig klaar voor ontvangst. Een plezierig welkom!

Vandaag aan de slag met het leren hanteren van een groot penseel! Het vasthouden (als eetstokjes) bleek op zich al een beste oefening. Toen aan de slag met het vinden van de juiste beweging. Astrid leerde ons geduldig “de juiste slag” te vinden en zo gingen we uiteindelijk bezig met het schilderen van … dennenappels, takjes en naalden. Na ingespannen bezig zijn in een ontspannen sfeer lukte het ons allemaal.

De Juf was tevreden en wij ook. De eigenaresse van Batsu bood ons Japanse thee en Macha-cake en zo was dit weer het eind van een plezierige workshop!

Dank je wel, Astrid. En nu…………………………….. dagelijks oefenen!!